Translate

27 października 2015

Kurs – jak zrobić błyskawiczny tort

W sieci można znaleźć dużo exploding boxów, których główną ozdobą jest tort. Ja bardzo rzadko robię pudełka z tortem z dwóch powodów. Po pierwsze tort jest bardzo neutralnym środkiem a ja uwielbiam wyzwania, po drugie za duża czasochłonność wykonania w stosunku do efektu. Piszę to na podstawie dostępnych kursów DIY. Swego czasu, gdy miałam zrobić tort postanowiłam opracować swój własny sposób, który będzie łatwy i szybki do wykonania. Zrobienie mojej wersji tortu trzypiętrowego (bazy) zajmuje mi od 15 – 20 minut. Ten sposób polecam wszystkim robiących takie środki. Bardzo chętnie zobaczę Wasze prace wykonane na podstawie tego kursu, mam więc nadzieję, że wskażecie źródło.


Materiały:
 • kawałek grubszego kartonu
 • papier karbowany
 • papier bo robienia baz, np. papier wizytówkowy
 • nożyczki, klej, cyrkiel, linijka, ołówek, klej
Wykonanie:
 1. Na kartonie rysujemy za pomocą cyrkla (lub innego okrągłego przedmiotu) koło. W moim przypadku ma ono średnicę 6 cm. Wycinamy. Z papieru karbowanego odcinamy pasek o szerokości 2 cm i długości odpowiadającej obwodowi koła plus 0,5 - 1 cm zapasu na sklejenie.
   

 2. Karbowany pasek posmarowałam po lewej stronie klejem wzdłuż dłuższego brzegu (jak najbliżej brzegu) oraz także z jednej strony wzdłuż jego wysokości.

   

 3. Tak posmarowany klejem pasek przykleiłam do zewnętrznego brzegu koła, chwilę przytrzymując sklejenie na łączeniu karbowanego paska.
 
 1. Tak wyglądają sklejone elementy
 
 
 1. Odwracamy element (kartonowym kołem do dołu) i nakładamy na górę karbowanego paska klej.

 1. Ponownie odwracamy element i naklejamy go na papier bazę (np. na papier wizytówkowy)

7. Odkładamy na chwilę na bok, przygotowując np. drugi element tortu. Jak trochę podeschnie to nadmiar papieru odcinamy wzdłuż brzegu. I tak otrzymaliśmy jeden element tortu, gdzie dnem jest kartonowe koło. 
Element tortu możemy nakleić zaraz na docelowy papier, ale ja to robię dopiero wtedy jak wyklaruje mi się koncepcja całego pudełka. To co widzicie traktuję jako bazę. Papier karbowany dobieram sobie do wstępnie wybranej palety kolorów pudełka. Moje warstwy tortu mają średnicę 6 – 5 – 4 cm. Mam nadzieję, że kurs jest przejrzysty i że za niedługo w komentarzu zobaczę link do Waszych prac

 

4 komentarze:

 1. Świetny patent. Torcik można szybko posklejać - robi się go naprawdę z przyjemnością :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla wyjaśnienia. Tort nie robi się aż tak szybko, tylko Danfi1 miała do niego wcześniej dostęp

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za tutorial bo akurat mam do zrobienia 3 takie boxy i nie wiedziałam jak zrobić taki torcik jeszcze raz bardzo dziękuję ♥️😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.