Translate

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dzień babci. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dzień babci. Pokaż wszystkie posty

17 stycznia 2016

Book box dla dziadków

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowałam jeszcze kartkę w postaci book box'a. Jest to bardzo ciekawa forma, którą rzadko widuję. Dlatego też przygotowałam kurs jak taką kartkę zrobić. Tutaj możecie z niego skorzystać. Moje pudełka książki zawsze są 3D i opowiadają jakąś historię lub przedstawiają scenkę rodzajową.Zapraszam do oglądania mojego pudełka. Dodatkowo załączam digi stempel, który zrobiłam na jego potrzeby. Pudełko wiąże się z kursem czy też inaczej mówiąc z D.I.Y. dlatego zgłaszam ją na wyzwanie tego bloga







Kurs - book box 3D


Book Box to jedna z ciekawszych form. Chciałam Wam dzisiaj pokazać jak takie pudełko - książkę zrobić. Zrobienie jej nie jest pracochłonne, chociaż dużo czasu zajmuje samo wyszukanie odpowiednich obrazków. Tutaj wykorzystałam obrazek wnętrza domku hobbita oraz obrazek Dianne Dengel. Moje book box'y są zawsze 3D, dlatego też takie Wam pokażę. Zabieramy się więc do pracy, aby na końcu zobaczyć jej efekt.

Krok 1

Rozpoczynamy od przygotowania bazy. Moja ma wymiar 14 x 17 i wysoka na 1,8 cm. Jest to cała długość kartki A4 (14 + 1,8 + 14) 


Krok 2

Na zewnętrznej stronie naszej bazy przyklejamy z dwóch stron wstążki oraz oklejamy papierem ozdobnym, będzie to nasza baza do późniejszego końcowego ozdobienia.



Krok 3
 
Kolejnym etapem będzie przygotowanie imitacji kartek. Zrobimy to za pomocą zwiniętych z papieru harmonijek. Każda harmonijka ma wysokość 1,5cm. Aby uzyskać efekt pokazany na zdjęciu bierzemy dwie kartki A4 i bigujemy je wzdłuż węższej strony co 1,5 cm. Jedną przycinamy do wymiaru 13,5 x 29,8 cm.
a drugą do wymiaru 16,5 x 29,8 cm. Składamy harmonijki i rozcinamy na równe części. W sumie uzyskujemy to co pokazuję na zdjęciu.


Krok 4
  
Wkładamy jedną harmonijkę do drugiej na ciasno. Sklejamy tylko wierzchnią warstwę.



Po sklejeniu mamy taką ramkę:

Krok 5

Przygotowujemy sobie obrazek na tło oraz wycinamy pozostałe elementy pozostawiając na dole każdego
z nich trochę kartki. Takie niby nóżki. Jednak jak wkleimy je w harmonijkę nie będzie tego widać. 


Krok 6

Tło przycięte do rozmiaru 13 x 16 cm naklejamy wewnątrz po prawej strony.


Na obrazek naklejamy ramkę z harmonijki i do momentu wyschnięcia kleju obciążamy.


Krok 7
 
W harmonijkę wkładamy wycięte elementy obrazka i robimy przymiarkę naszej kompozycji. Pozwala to nam zorientować się jak będzie najładniej i w jaką harmonijkę najlepiej wkleić konkretny obrazek.
Po przymiarce wklejamy obrazki na stałe. Jeśli jest to możliwe to oprócz wklejenia na dole dobrze jest nawet delikatnie wkleić w bok. 


Krok 8

Na koniec wykańczamy ramkę poprzez naklejenie na nią paska z ozdobnym brzegiem. Dłuższe paski przyklejam na prosto a krótsze przycinamy na skos. Daję to bardzo ładne wykończenie.


 Zakończenie

Wisienką na torcie jest ozdobienie okładki. Jak to mamy gotowe to wychodzi nam np. coś takiego: 




Myślę, że kurs jest w miarę czytelny i znajdzie się jakaś chętna osóbka do zrobienia takiej kartki. Miło mi będzie jeśli wskażecie źródło.
Kurs zgłaszam na Linkowe party







6 stycznia 2016

Dzień babci

Mówi się, że trening czyni mistrza. Posłuchałam tej maksymy i zrobiłam kolejne kwiatki. Tak jak poprzednio wycięłam je ręcznie z bloku technicznego i pofarbowałam tuszami czeskiej firmy KOH-I-NOOR Hardtmuth. Poprzednie były turkusowe i zbliżone do fioletu, to tym razem poszłam w żółcie i brązy. Te brązowe zaprezentuję kolejnym razem na innej karteczce. Zbliża się dzień babci więc wykorzystałam kwiatki do zrobienia kartki z tej okazji (ja nie mam jej komu wręczyć, ale nic nie szkodzi może się jakiś chętny na nią znajdzie). Zapraszam do oglądania zdjęć. 








  Kartke tę zgłaszam na wyzwania:
Bingo w Skarbnicy Pomysłów,   wybrałam Napis, Min. 3 warstwy, Kwiaty