Z okazji Dnia Babci i Dziadka
przygotowałam jeszcze kartkę w postaci book box'a. Jest to bardzo ciekawa
forma, którą rzadko widuję. Dlatego też przygotowałam kurs jak
taką kartkę zrobić. Tutaj możecie z niego skorzystać. Moje
pudełka książki zawsze są 3D i opowiadają jakąś historię lub
przedstawiają scenkę rodzajową.Zapraszam do oglądania mojego pudełka. Dodatkowo załączam digi stempel, który zrobiłam na jego potrzeby. Pudełko wiąże się z kursem czy też inaczej mówiąc z D.I.Y. dlatego zgłaszam ją na wyzwanie tego bloga
Uwielbiam wszelakie pudła i pudełeczka. Kartonażowe jak i exploding boxy. Nie uciekam także od innych form pudełkowych. Poza tym lubię eksperymentować z innymi technikami. Zapraszam na bloga
Translate
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dzień babci. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dzień babci. Pokaż wszystkie posty
17 stycznia 2016
Kurs - book box 3D
Book Box to jedna z ciekawszych form. Chciałam Wam dzisiaj pokazać jak takie pudełko - książkę zrobić. Zrobienie jej nie jest pracochłonne, chociaż dużo
czasu zajmuje samo wyszukanie odpowiednich obrazków. Tutaj wykorzystałam
obrazek wnętrza domku hobbita oraz obrazek Dianne
Dengel. Moje book box'y są zawsze 3D, dlatego też takie Wam pokażę. Zabieramy się więc do pracy, aby na końcu zobaczyć jej efekt.
Krok 1
Rozpoczynamy od przygotowania bazy.
Moja ma wymiar 14 x 17 i wysoka na 1,8 cm. Jest to cała długość
kartki A4 (14 + 1,8 + 14)
Krok 2
Na zewnętrznej stronie naszej bazy
przyklejamy z dwóch stron wstążki oraz oklejamy papierem ozdobnym,
będzie to nasza baza do późniejszego końcowego ozdobienia.
Krok 3
Kolejnym etapem będzie przygotowanie
imitacji kartek. Zrobimy to za pomocą zwiniętych z papieru
harmonijek. Każda harmonijka ma wysokość 1,5cm. Aby uzyskać efekt
pokazany na zdjęciu bierzemy dwie kartki A4 i bigujemy je wzdłuż
węższej strony co 1,5 cm. Jedną przycinamy do wymiaru 13,5 x 29,8 cm.
a drugą do wymiaru 16,5 x 29,8 cm. Składamy harmonijki i rozcinamy na równe części. W sumie uzyskujemy to co pokazuję na zdjęciu.
a drugą do wymiaru 16,5 x 29,8 cm. Składamy harmonijki i rozcinamy na równe części. W sumie uzyskujemy to co pokazuję na zdjęciu.
Krok 4
Wkładamy jedną harmonijkę do drugiej
na ciasno. Sklejamy tylko wierzchnią warstwę.
Po sklejeniu mamy taką ramkę:
Krok 5
Przygotowujemy sobie obrazek na tło oraz
wycinamy pozostałe elementy pozostawiając na dole każdego
z nich trochę kartki. Takie niby nóżki. Jednak jak wkleimy je w harmonijkę nie będzie tego widać.
z nich trochę kartki. Takie niby nóżki. Jednak jak wkleimy je w harmonijkę nie będzie tego widać.
Krok 7
W harmonijkę wkładamy wycięte
elementy obrazka i robimy przymiarkę naszej kompozycji. Pozwala to
nam zorientować się jak będzie najładniej i w jaką harmonijkę
najlepiej wkleić konkretny obrazek.
Po przymiarce wklejamy obrazki na stałe. Jeśli jest to możliwe to oprócz wklejenia na dole dobrze jest nawet delikatnie wkleić w bok.
Po przymiarce wklejamy obrazki na stałe. Jeśli jest to możliwe to oprócz wklejenia na dole dobrze jest nawet delikatnie wkleić w bok.
Krok 8
Na koniec wykańczamy ramkę poprzez naklejenie na nią paska z ozdobnym brzegiem.
Dłuższe paski przyklejam na prosto a krótsze przycinamy na skos. Daję to
bardzo ładne wykończenie.
Zakończenie
Wisienką na torcie jest ozdobienie
okładki. Jak to mamy gotowe to wychodzi nam np. coś takiego:
Myślę, że kurs jest w miarę czytelny i znajdzie się jakaś chętna osóbka do zrobienia takiej kartki. Miło mi będzie jeśli wskażecie źródło.
6 stycznia 2016
Dzień babci
Mówi się, że trening czyni mistrza.
Posłuchałam tej maksymy i zrobiłam kolejne kwiatki. Tak jak
poprzednio wycięłam je ręcznie z bloku technicznego i pofarbowałam
tuszami czeskiej firmy KOH-I-NOOR Hardtmuth. Poprzednie były
turkusowe i zbliżone do fioletu, to tym razem poszłam w żółcie i
brązy. Te brązowe zaprezentuję kolejnym razem na innej karteczce.
Zbliża się dzień babci więc wykorzystałam kwiatki do zrobienia
kartki z tej okazji (ja nie mam jej komu wręczyć, ale nic nie
szkodzi może się jakiś chętny na nią znajdzie). Zapraszam do oglądania zdjęć.
Kartke tę zgłaszam na wyzwania:
Bingo w Skarbnicy Pomysłów, wybrałam Napis, Min. 3 warstwy, Kwiaty
Subskrybuj:
Posty (Atom)



























