Translate

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą gratulacje. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą gratulacje. Pokaż wszystkie posty

11 stycznia 2026

Małe dzieło, wielkie święto – 30 lat salonu

    Stała klientka salonu fryzjerskiego „Krystyna” zwróciła się do mnie z wyjątkową prośbą – stworzenia exploding boxa z okazji 30-lecia salonu. Od razu wiedziałam, że to będzie projekt bliski mojemu sercu, bo jak dobrze wiecie, tematyczne pudełka to moja ogromna pasja. 
    Każdy element wykonałam własnoręcznie, z dbałością o najmniejszy detal – nie ma tu gotowych, kupionych miniatur. W samym sercu pudełka znalazły się fryzjerskie niezbędniki: suszarka, prostownica oraz opakowania farb do włosów. Na górnym skrzydełku umieściłam główkę do nauki różnorodnych uczesań, a na dole lustro i brzytwę, która – choć kojarzona głównie z męskim fryzjerstwem – ma swoje miejsce również w pracy z damskimi fryzurami.
    Ten exploding box to mała forma wielkiego „dziękuję” za lata pasji, profesjonalizmu i pięknych metamorfoz. Jak Wam się podoba taka forma podziękowania za doskonałe usługi?

 





 

 

 

24 grudnia 2025

Tam, gdzie rodzi się spokój - Boże Narodzenie

 Wśród dźwięku kolęd i zapachu choinki
niech zatrzyma się czas.
Niech Święta będą opowieścią o dobru,
które rodzi się w prostych gestach,
w spojrzeniu pełnym zrozumienia
i w słowach wypowiadanych szeptem.
Niech Nowy Rok przyniesie światło,
które poprowadzi Was nawet w pochmurne dni 

 


 

7 sierpnia 2022

Licencjat Alicji

 Dzisiaj pudełko z okazji zdania egzaminu licencjackiego mojej koleżanki Alicji. Zamówienie złożyła jej mama, aby uhonorować swoją córkę. Zdjęcia wykonane przez absolwentkę, bo ja z wrażenia zapomniałam je zrobić 😀 Co było kierunkiem studiów mam nadzieję, że się domyślacie.

 




 

9 sierpnia 2020

Gratulacje z okazji ślubu

Śluby, śluby, śluby. Zawsze o tej porze to sezon był w pełni a teraz to niekoniecznie. Dzisiaj kartka gratulacyjna wręczona razem z drobnym prezentem w podziękowaniu za kołacz weselny (taka tradycja na górnym śląsku). Utrzymana w bieli i delikatnej szarości.







16 maja 2018

Piękna rocznica

Zawsze się zastanawiam czy dane mi będzie obchodzić taką rocznicę, 60 lat razem to jest jednak coś. Do tego jeszcze jubilaci obchodzili 80-te urodziny. Jednak rocznica ślubu była nadrzędna, stąd napis na kartce mówi tylko o niej. Kartką staram się zainspirować innych na blogu I like challenges, gdzie ogłoszone kolejną zabawę wyzwaniową. Serdecznie zapraszam Was do udziału. Kartka składaczek w odcieniach brązu z miętowymi i niebieskawymi kwiatkami z foamiranu. Po rozłożeniu jubilaci mogą zobaczyć dodatkowo swoje zdjęcie i życzenia.








29 lipca 2017

Nasz nowy dom

Dostałam sms od znajomej z prośbą o zrobienie kartki na parapetówkę. Robiłam wprawdzie takie prace, ale w postaci book boxa czy pudełka. Kartki nie miałam przyjemności robić. Kiedyś zobaczyłam w internecie kartkę, która była połączeniem kartki "card in box" z kartką harmonijkową. Czytając sms'a zaraz o niej pomyślałam. Moim zdaniem wyszło dosyć ciekawie. Kartka po złożeniu jest płaska, stąd opakowanie w postaci szarej koperty, która ma być przewiązana sznurkiem jak zwykła paczuszka. Mam nadzieję, że i Wam się spodoba.









23 lipca 2017

Piękna suknia Panny Młodej

Ponownie wracam do mało spotykanych i tym samym nietypowych pudełek ślubnych. Na środku pudełka tradycyjnie Para Młoda, ale oblubienica stoi w pięknej sukni z haftowanego tiulu. Figurki dwustronne, co daje trójwymiarowość postaci. Na bocznych skrzydełkach ćwierkające ptaszki w chmurkach i samochód wiozący PM w podróż poślubną. Pudełko zgłaszam na wyzwanie #52 "oTIUL mnie ..." w Studio Szok








14 czerwca 2017

Papierowa rocznica

Rzadko zdarza się taki facet. Zamówienie jakie dostałam było z okazji pierwszej rocznicy (a więc papierowej) ślubu. Pan wymyślił sobie, że ma to być papierowy bukiet czerwonych róż umieszczony na środku pudełka. Na dodatek osobiście ułożył tekst życzeń. Na jego życzenie również w pudełku znalazły się zdjęcia żony. Pomysł fajny, rocznica również a ja miałam kłopot w czym ten bukiet ułożyć. Ostatecznie za wazon posłużyła mi zakrętka z flakonu perfum. Na końcu załączam digi stempel, może się komuś przyda. Specjalnie nie ma brzegów, można wyciąć go w kwadracie, kole lub jakimś innym kształcie.












Różyczki ręcznie robione za pomocą dziurkacza, więc pudełko zgłaszam na wyzwanie na blogu Flowers Handmade "Róże"



8 lipca 2016

Mięta, beż i niebieski

Tym razem kartka gratulacyjna z okazji awansu. Trochę zaczęłam bawić się z barwieniem foamiranu. Kwiaty wycięte ręcznie z miętowej pianki barwiłam ciemnoniebieską pastelą. Kwiatki dostały także przeze mnie robione pręciki, zabarwione na miętowo i granatowo.Ułożone na miętowej serwetce stanowią podstawową dekorację karki. Baza kremowa, tło to ciemnoniebieski papier mieniący się na perłowo, który sprawił mi nie mało kłopotu przy robieniu zdjęć.





Kolory wybrane to: mięta (kwiatki i pręciki) + beżowy (baza, napis i listki) + niebieski (pręciki i tło).