Translate

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą na każdą okazję. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą na każdą okazję. Pokaż wszystkie posty

8 października 2023

Powodzenia Haniu

 Hania (moja imienniczka) prywatnie lubi podróżować i zwiedzać różne miejsce. Po 23 latach pracy wyrusza w kolejną podróż, tym razem zawodową. Życzę jej powodzenia. Myślę, że taka forma podziękowania za współpracę jej się spodobała. 







1 sierpnia 2020

Dla przyjaciółki

Lato, czas wakacji i czas korzystania z różnych aktywnych przyjemności. Pomyślałam, że to dzisiejsze pudełko będzie doskonałym ich odzwierciedleniem. Przygotowane dla dobrej przyjaciółki, bez specjalnej okazji ot tak, aby jej pokazać jaką jest wszechstronną osobą. Stąd w pudełku nie ma specjalnych życzeń i podpisów a tylko sentencje. Góry z nartami sugerują raczej zimę, myślę, że może gdzieś na szczytach znajdzie się trochę śniegu i latem. 😊









4 lutego 2019

Złoty, czarny i biały

To trzy kolory, które są kolorami kolejnego wyzwania na I like challenges. Kolor czarny nie jest moim ulubionym kolorem czy raczej barwą i nie ukrywam, że praca stanowiła dla mnie nie lada wyzwanie. Długo się nad nią zastanawiałam. Ostatecznie postanowiłam pokazać, ze miłość można wyznać nie tylko w kolorach czerwieni. Zapraszam wszystkich do zabawy





1 kwietnia 2018

Kartonaż cd.

Tym razem, świątecznie, bez zbędnej opisówki. Pudełko inspirowane ogólnie pojmowanym  internetem z moją modyfikacją tak, aby było miejsce także na męskie spinki. Pudełko jak widać przeznaczone jest dla zegarków, ale jak ktoś ma inny pomysł na jego wykorzystanie to też jest ok. Jakość zdjęć tym razem nie powala. 😃



20 marca 2018

Wielki powrót

Dzisiaj wielki powrót kartonażowy. Moja najulubieńsza technika, ale jakoś nie cieszy się ona zainteresowaniem. 😏 Miałam przyjemność wykonać ich tym razem całą serię. Większość z nich ma na zewnątrz ten sam materiał, w środku zaś różny. Ostatni na odwrót, w środku powtórka a na zewnątrz inny. Pierwsze pudełko jakie Wam pokażę to takie standardowe na różnorodną biżuterię. Dla niezorientowanych pudełko jest zbudowane od podstaw z arkusza 1,5 mm kartonu a później całość oklejona jest materiałem.



11 marca 2018

Gotuję z miłością

Koleżanka z którą pracowałam, w trakcie którejś rozmowy wspomniała, że bardzo lubi gotować i eksperymentować w kuchni. W związku z tym zbiera różne ciekawe przepisy. Rozmawiałyśmy o tym jeszcze przed świętami BN i pomyślałam, że zrobię jej przepiśnik w ramach jakiegoś niezobowiązującego świątecznego prezentu. W sumie brakło mi czasu i dostała tylko ramkę z świątecznym krajobrazem. Kiedy po raz kolejny nasza rozmowa zeszła na temat gotowania obiecałam, że zrobię dla niej specjalny segregator, aby mogła uporządkować sobie wszystkie zebrane przepisy. Skorzystałam z gotowego zwykłego małego segregatora formatu A5. Na zewnątrz okleiłam go materiałem a w środku wykończyłam papierem. Okładkę przyozdobiłam wyciśniętym z masy soft ornamentem, drobnymi kwiatkami z foamiranu i napisem. Wszystkie elementy spryskane lakierem a napis oklejony taśmą samoprzylepną. Całość powinna być nie tylko ładna, ale i także praktyczna a wiecie jak to w kuchni bywa.





12 października 2017

Zmiana kodu na 4 z przodu

Zmieniam temat z ślubnego na urodzinowy i przedstawiam Wam urodzinowego exploding boxa. Nic na temat zainteresowań solenizantki się nie dowiedziałam. Raczej to była sugestia "środek taki tradycyjny". Kto mi powie jak wygląda środek tradycyjny? Czy to tort, czy może bukiet kwiatków, czy jeszcze coś innego. Jak wiadomo lubię wyzwania i nie chciałam wybierać z propozycji podanych powyżej. Zrobiłam pudełko po swojemu. Na środku pudełka retro łazienka, gdzie solenizantka może się zrelaksować przy lampce wina i ciepełku płynącym z piecyka - kozy opalanego drewnem 😃  Dlatego też ścianka tylna się nie rozkłada. Digi stempel pobrany z pinterestu. Autora trudno było mi zlokalizować chyba nim jest Beata Zdunek








30 września 2017

Powodzenia

Dzisiaj wyłamię się i pokażę kartkę jaką przygotowałam dla koleżanki odchodzącej z pracy. Kształt kartki rzadko przeze mnie wykorzystywany: 11 x 21 cm. Kwiaty barwione mało ciekawą w kostce pasteli zielenią, która w gotowym kwiatku dała bardzo ciekawy odcień. Na brzegach kwiatów delikatny fiolet. Drobne kwiatki w odcieniach brudnego różu i fioletu pomieszanego z bordem. Całość uzupełnia tło odzwierciedlające tonację kwiatów. Dodatki białe i fioletowe a listeczki kremowe i srebrne.








20 sierpnia 2016

Pod dobrym adresem

Pokazywałam jakiś czas temu book boxa dla znajomej, która szła w odwiedziny do nowego domu. Jak się komuś darzy to się darzy. :-) Znajoma znowu wybiera się w odwiedziny do kolejnego nowo wybudowanego domu. Tym razem zrobiłam tradycyjnego boxa z kieszonkami na kasę.






12 lipca 2016

Słoneczniki

Kartka dla kobiety uwielbiającej słoneczniki. Nadrukowane kwiaty słoneczników wycięte w podwójnej ilości. Płatki porozcinane, wyprofilowane i sklejone razem na kosteczkach. Środek słoneczników wyklejony bezbarwnym maczkiem. Razem z kartką solenizantka otrzymała torebkę pełną kwiatów.



,





Karteczkę zgłaszam na wyzwanie Wyzwanie # 24 Słoneczna praca w It:'s just fun







8 lipca 2016

Mięta, beż i niebieski

Tym razem kartka gratulacyjna z okazji awansu. Trochę zaczęłam bawić się z barwieniem foamiranu. Kwiaty wycięte ręcznie z miętowej pianki barwiłam ciemnoniebieską pastelą. Kwiatki dostały także przeze mnie robione pręciki, zabarwione na miętowo i granatowo.Ułożone na miętowej serwetce stanowią podstawową dekorację karki. Baza kremowa, tło to ciemnoniebieski papier mieniący się na perłowo, który sprawił mi nie mało kłopotu przy robieniu zdjęć.





Kolory wybrane to: mięta (kwiatki i pręciki) + beżowy (baza, napis i listki) + niebieski (pręciki i tło).

 


24 czerwca 2016

Nowy dom

Znajoma wybierała się do swojej siostry z oficjalną wizytą do jej nowo wybudowanego domu. W ramach prezentu jaki zwyczajowo się wtedy przynosi darowała siostrze pieniądze. Potrzebowała w związku z tym stosownego opakowania. Tym razem zrobiłam book boxa. Wydaje mi się, że wyszło całkiem całkiem, przynajmniej znajoma była zadowolona.