Translate

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kolejarz. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kolejarz. Pokaż wszystkie posty

12 października 2025

Kolejarska emerytura z przytupem

    Kolejny przedstawiciel braci kolejarskiej przechodzi na zasłużoną emeryturę. Tym razem żegnamy specjalistę od napraw wagonów towarowych. W swojej pracy często wykorzystywał spawanie, co symbolizują odpowiednie butle ustawione za modelem wagonu. Zarówno wagon, jak i butle zostały wykonane ręcznie przeze mnie.
   Na bocznych skrzydełkach pudełka podkreślił
am dwie największe pasje nowego emeryta: podróże – te bliskie i te dalekie – oraz pracę na warzywniku, gdzie z zamiłowaniem uprawia swoje ulubione warzywa.

 

 


 


2 lutego 2025

Wracamy do braci kolejarskiej

 Praca z okazji 60 urodzin podwoziowca. Zaproponowałam mu do naprawy podwozie starej lokomotywy. Zrobiłam ją na podstawie zdjęć z internetu. Wyszła ciekawie i bardzo prawdziwie. Na bocznych skrzydełkach, kieszonki na pieniężny prezent uzupełnione: kartą kredytową na wydatki żony i kartą wstępu do sypialni 😁













7 kwietnia 2024

Koło dla podwoziowca

 W ostatnio opublikowanym filmie z pudełkami dla kolejarzy wstawiłam środek pudełka dla podwoziowca. Przygotowałam go z okazji jego przejścia na emeryturę. Dzisiaj chciałam pokazać Wam jak wyglądało całe pudełko. Możecie również dokładniej przyjrzeć się jak zrobione jest żelazne koło. Zapraszam do oglądania.







24 marca 2024

Dla kolejarzy

 Dzisiaj post a raczej filmik pokazowy. Przedstawia mały wycinek pudełek tematycznych jakie tworzyłam dla braci kolejarskiej. Wszystkie środki pudełek są tworem moich rąk, to nie są gotowce.






3 września 2023

Kolejne pudełko dla kolejarza

 Kolejne tematyczne pudełko dla kolejarza. Tym razem dla Jacka obchodzącego 60 urodziny. Solenizant zajmuje się naprawami lokomotyw m.in. silników. Dlatego też taki motyw na środku pudełka. Odzwierciedliłam go raczej dobrze, co potwierdzają słowa jego kolegów gdy, zobaczyli pudełko. Hasło było jedno "Ooo kurcze, silnik z gagarina" Gagarin to potoczna nazwa jednej z lokomotyw spalinowych. 😀. Zapraszam do oglądania

 





 


30 marca 2023

Żegnamy kolejnego emeryta

Kolejny kolejarz pożegnał kolegów z pracy i odszedł na emeryturę. Grono współpracowników dosyć spore, dlatego zamiast tradycyjnego tekstu na dolnym skrzydełku umieściłam harmonijkę do własnoręcznych podpisów.   






9 lutego 2023

Pudełko dla męża

 Ostatnio ponownie dostałam zamówienie na pudełko dla kolejarza. Przeglądając pudełka, które wcześniej dla nich robiłam zauważyłam, że nie pokazałam tego najważniejszego. Jak mogłam nie pokazać pudełka, które w imieniu kolegów zrobiłam dla mojego osobistego męża 😁. Pokazuję go więc dzisiaj (prawie po roku). Dla wielu będzie niezrozumiały, ale tak często bywa z moimi spersonalizowanymi pracami. Mąż pracuje w warsztacie regeneracji. Na środku zawór bezpieczeństwa (z lokomotywy), który jest bardzo dokładnym odzwierciedleniem oryginału (oryginał na ostatnim zdjęciu). Do tego ulubione hasełko męża.







15 listopada 2018

Mała suwnica

Jeśli zapomnieliście o kolejarzach to ja Wam o nich przypominam. Kolejne pudełko dla pracownika PKP, który obchodził 50-te urodziny. Pudełka dla nich to dla mnie zawsze trudny temat, bo ileż można zrobić wariacji na jeden temat 😉. Tutaj było jeszcze trudniej bo chodziło o osobę pracującą na/w zapadni (remonty lokomotyw). Zapadnia to urządzenie nie do zrobienia z papieru (przynajmniej dla mnie). Tutaj filmik pokazujący o co chodzi. W sumie zrobiłam małą suwnicę, która pomaga wyciągnąć silnik, tory, i znaczek kolejarski "skrzydlate koło"





23 sierpnia 2018

Kolejny emeryt

Tym razem pudełko dla kolejnego emeryta. Mąż razem z kolegami żegnał współpracownika, który w firmie zajmował się sprawdzaniem prawidłowego działania różnego rodzaju zegarów. To też jest motywem przewodnim pudełka. Zegar zrobiony z krążka pozostałego po taśmie, tarcza wydrukowana a wskazówka to kawałek zabarwionego patyczka szaszłykowego. Na górnym skrzydełku grafika emeryta z ulubionym powiedzonkiem Zbyszka (dla żartu cały napis w gwarze śląskiej).





23 maja 2018

Pierwsza lokomotywa

Czas na kolejne pudełko dla kolejarza. Info o przyszłym emerycie miałam takie: Interesuje się historią i bardzo lubi swoją pracę. Połączenie tych dwóch informacji skojarzyło mi się z pierwszą lokomotywą (kolejarz wprawdzie nie maszynista, ale cóż tam). Poszukałam sobie u wujka google jak wyglądała pierwsza lokomotywa i doszłam do wniosku "da się zrobić". To na czym się wzorowałam załączyłam Wam jako ostatnie zdjęcie. Waszej ocenie zostawiam ocenę skuteczności moich działań. W mojej odsłonie brakuje pewnych elementów, spowodowane to jednak jest gabarytami pudełka.  Obrazek na górnym skrzydełku dopełnia historii i namalował go  Pol Serra a na dolnym skrzydełku rys historyczny.
 







13 kwietnia 2018

Elektryka prąd nie tyka

Prawda czy fałsz. Tego sprawdzać nie będziemy 😀. Taki dziwny wstęp zafundowałam Wam ze względu na dzisiejsze pudełko, którym inspiruję na I like challenges. Przygotowałam je dla kolegi męża, który kończył 50 lat. Ze względu na to, że w pracy para się w/w zawodem to na środku pudełka stanęła skrzynka bezpiecznikowa starego typu z bezpiecznikami topikowymi. Do tego zrobiłam jeszcze jeden bezpiecznik, ale w zbliżonej do rzeczywistej wielkości. Powstał z fragmentu rączki do mikrofonu florystycznego, zwiniętego w rolkę papieru, podkładki stosowanej pod śrubki i metalowego dżetu. Całość uzupełniają poza obrazkami lokomotyw: śrubki, kawałki drutu i kostki łączące instalację. Wiem, że się spodobało solenizantowi a Wam? Dołączam także digi stempelek własnej produkcji z darmową grafiką pobraną z pixabay. 










14 listopada 2017

Wracamy na tory

Czas na kolejną pracę dla braci kolejowej. Dzisiaj nie będzie pudełka dla emeryta. Solenizantem jest 50-cio latek. Jak mawiają starzy górale, za starych czasów tak duże zakłady pracy jak PKP miały swoje dodatkowe służby typu: służba zdrowia, pogotowie czy staż pożarna. W ramach oszczędności jednostki te zostały dawno zlikwidowane a pracownicy delegowani do innych zadań. Właśnie solenizant był wcześniej strażakiem. Na pamiątkę tego faktu oprócz pantografu dostał na pamiątkę małą gaśnicę. Zrobiłam ją z baterii paluszka, metalowego wieczka, kawałka sznurowadła i blaszanego narożnika jaki często widujemy w notesach. Wiem, że bardzo mu się podobało, więc wszystko wyszło chyba nie tak źle.