Translate

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dekoracje. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dekoracje. Pokaż wszystkie posty

20 grudnia 2017

I u mnie zawitały święta

Jak w tytule. Udało mi się w tym roku zrobić jedną jedyną świąteczną pracę. Jest nią scenka rodzajowa stworzona w bardzo głębokiej ramce. Ta głębokość pozwoliła na zrobienie kilku warstw, które tworzą bardzo przestrzenną pracę. Scenka utrzymana w bieli. Jedynie tło to ośnieżone drzewa na tle błękitnego nieba. Całość uzupełnia biały brokat użyty w dość sporej ilości, który stwarza iście zimową atmosferę. Ramkę można postawić, ale też powiesić na ścianie. Podarowałam ją z okazji świąt mojej koleżance z pracy. Jej się spodobała a Wam?








Pracę zgłaszam na wyzwanie: Wyzwanie #12: Magia Świąt w AltairArt


Wyzwanie #15 choinka



 oraz na wyzwanie w Goscrap bloguje Wyzwanie – coś wiszącego na święta


22 sierpnia 2017

Wakacyjny luzik - ciąg dalszy.

Jak obiecałam, dzisiaj ciąg dalszy ogrodowych robótek. W zeszłym roku musieliśmy zmienić folię w oczku wodnym. Bardzo się tej operacji obawiałam, bo przecież brzeg miałam zagospodarowany. Nawet całkiem zgrabnie mi to poszło. Przy okazji postanowiłam zmienić ustawienie filtra jak i jego wielkość. Przeszukałam sieć jak zrobić filtr domowym sposobem i jeden z pomysłów wcieliłam w życie. Do tego potrzebowałam jakieś beczki. Można kupić bardzo fajne pojemniki na deszczówkę, jednak na tym etapie nie chciałam wydawać kasy. Najpierw musiał filtr się "wykazać" Zrobiłam go więc w zwykłem 60 litrowej beczce i tak miało zostać do tego lata. Filtr zdał egzamin a ja zaczęłam szukać ozdobnego pojemnika w przyzwoitej cenie. W trakcie szukania znalazłam niezły patent na ładne wykończenie brzydkich pojemników. W jednym z odcinków "Maja w ogrodzie" także ten patent pokazano. Do rzeczy: kupujemy klej do płytek np. atlas (ja kupiłam mrozoodporny), rozrabiamy trochę do konsystencji śmietany. Bierzemy jakiś stary materiał, najlepiej bawełniany - w moim przypadku było to stare prześcieradło. Materiał dokładnie moczymy w kleju i owijamy nim dowolny przedmiot. Metodę spróbowałam najpierw na małej brzydkiej doniczce a potem wykończyłam nią beczkę. Czy przetrwa zimę? - zobaczymy, na razie jest ok. Nie do końca zadowolona jestem z wieka, przydałby się tutaj jakiś artystyczny akcent, ale na razie nie mam pomysłu. Jakieś sugestie?





23 grudnia 2016

Wesołych Świąt!!!

Nastał piękny czas, czas Bożego Narodzenia. Z tej okazji chciałam złożyć Wasz najserdeczniejsze życzenia: spokoju, pięknych chwil z bliskimi i super prezentów pod choinką






Oprócz głównej choinki w tym roku zrobiłam także mini scenkę. Wykorzystałam tutaj 2 choinki zrobione z żywych gałązek żywotnika, sosny i jałowca. Okalają one mroźną scenkę, której pilnują dwa małe aniołki. Całość uzupełniają świece w wysokich wazonach i złote gwiazdki. 
Dekorację zgłaszam na wyzwanie #18 Świąteczne Ozdoby i Dekoracje ogłoszone przez essy-floresy